čtvrtek 3. prosince 2015

PERNÍKOVÉ KOŘENÍ


Mám tady letošní první DIY neboli udělej si sám, vánoční dáreček :) A jak to tak vypadá, tyhle tipy na doma vyráběné jedlé dárky máte nejradši. Postupně jich tady ještě pár přidám, těšte se :)

Napadlo mě to už minulý rok, udělat doma namíchané perníkové koření a přidat ho do balíčku s ostatními domácími dobrotami, ale nakonec jsem to nějak nestihla.

Letos jsem ovšem zašla do domácích potřeb a uviděla tam tyhle skvělý mini skleničky! Roztočily se mi závity, co do nich? No jasně! Perníkové koření přece!

Ingredience:

20 g hřebíčku
10 g nového koření
15 g badyánu
60 g skořice
8 g sušeného zázvoru


Postup:
Úplně jednoduše všechno koření namelte a smíchejte.
V hmoždíři, to je ta nejpracnější cesta. V ručním mlýnku na kávu, v robotu nebo v elektrickém mlýnku na kávu, to je největší brnkačka.

Já jsem mlela hřebíček, badyán a nové koření a skořici se zázvorem jsem použila už mletou.

Koření se hodí nejen do vánočních perníčků, ale také do perníku, do perníkových muffinů a špetku můžete přidat i do vánočního punče nebo svařáku.

Stačí už jenom rozdělit do skleniček nebo pytlíčků a nějak pěkně ozdobit. Já použila vánoční washi pásku, červenobílý provázek a na každou skleničku jsem vyrobila miniperníček z modelovací hmoty.

VESELÉ VÁNOCE !!! 4 komentáře :

 1. Odkud máte ty malé skleničky ? Děkuju za tip.
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsem koupila v domácích potřebách. Mívají různé druhy...kdyžtak to jsou domácí potřeby na rohu Lotyšská/Jug.partyzánů na Praze 6 (pokud jste z Prahy)

   Vymazat