pondělí 19. října 2015

KOŘENĚNÁ HRUŠKOVÁ POVIDLA



Minulý rok jsem vařila švestková povidla. Ale letos jsme na zahradě posbírali tolik hrušek, že jsem se rozhodla udělat hrušková povidla.

Předem říkám, že z kýblu plného hrušek (4 kg) jsem měla "jen" 4 sklenice povidel.
Ale tolik hrušek v jedné skleničce si nikde nekoupíte, to si musíte udělat a stojí to za to :)

Množství cukru, které v receptu uvádím je jen orientační. Záleží hlavně na přirozené sladkosti hrušek. 

V každém případě. I když marmelády vůbec nesteriluji, hrušková povidla ano. Často totiž používáte málo nebo vůbec žádný cukr - přirozený konzervant. A tak, aby se povidla nezkazila, pro jistotu je nechávám sterilovat.

Na povidla jsou lepší méně šťavnaté hrušky. Při pečení v troubě se má skoro všechna hruškami puštěná šťáva vypéct, takže hodně šťavnaté hrušky by prodlužovaly dobu pečení povidel.

Ingredience:
4 kg hrušek
80 g třtinového cukru (cukr přidávejte podle chuti - podle kyselosti hrušek)
kůra z 1 citrónu
4 hřebíčky
1 lžička skořice
3 lžíce rumu ( tuzemáku )

Postup:
  • Hrušky rozčtvrťte a vykrájejte z nich šťopky, jádřince i bubáky. Takto očištěné hrušky vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem a dejte péct na 160°C asi na 1 hodinu. Hlídejte a občas hrušky promíchejte. Hodina je čas orientační. Závisí na šťavnatosti hrušek. Hotové hrušky by měly mít zlatavou barvu a neměla by pod nimi být už žádná tekutina (nebo jenom minimálně, pár kapek)
  • Pečené hrušky vložte do mixéru a rozmixujte do hladka. Vlijte do hrnce, přisypte cukr podle chuti, citrónovou kůru, skořici a na jemný prášek rozdrcené hřebíčky. Povidla zahřejte a promíchejte, ať se v nich cukr rozpustí a koření se dobře promíchá. Na závěr vlijte i rum (můžete vynechat).
  • Povidla plňte do čistých, ve vroucí vodě vyvařených sklenic.
  • Zavíčkujte a ještě pro jistotu sterilujte 30 minut při 80°C.


2 komentáře :

  1. Je výborný robievam ho. Skúste Pavlinka ho urobiť aj s badiánom,výborná kombinácia s hruškami. 👍🍐

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji, příště ho zase přidám ;-) Letos jsem ho nedala, tak jsem to i tak napsala, ale je to pravda, badyán se k hruškám hodí.

    OdpovědětVymazat